vineri, 24 aprilie 2009

Cat de repede trece returul!

Cat de repede trece returul!Miercuri s-a terminat a noua etapa a returului,si,implicit,a XVI-a etapa a sezonului Ligii 1 2008-2009,primul campionat neaccesibil la TV tuturor romanilor.Jocurile au fost pline de goluri,dar fara mari surprize.Cred eu.Meciurile interesante au fost:
Dinamo-Bistrita 5-0: Echipa din Stefan cel Mare a fost hulita destul de mult dupa infrangerea catastrofala de la Iasi.Au inceput crispat,iar bistritenii au dat tot ce au avut in ei.Marius Niculae a deschis scorul in prima repriza si a mai calmat spiritele.A doua repriza a fost rupta dupa al doilea gol al lui Niculae.Nu dupa mult timp Niculae a reusit hattrickul.Tripla a fost umbrita de accidentarea oribila a lui Lobont,ce va rata meciurile din urmatoarele 6 luni.Pe final,Miranda si Danciulescu au pus capac unui tur de forta al cainilor rosii.Dinamo-Gloria Bistrita 5-0.

Arges-Rapid 1-0:Argesul isi revine un pic dupa infrangerea cu Buzaul,ridicandu-si nivelul de joc.Rapidul a jucat putin mai bine,dar a ratat un penalty si nu a fost capabila sa bage mingea in ate.Ce a fost a fost.