luni, 27 aprilie 2009

Nimic nou sub soare

S-a dus inca o etapa!Vai,ce repede trece sezonul asta cand se joaca din 3 in 3 zile!Si nu vom sta mult “deconectati”,la mijlocul saptamanii se vor desfasura semifinalele cupei Romaniei.Pana atunci,hai sa aruncam o privire stagiunii care tocmai a trecut in viteza pe langa noi:
CFR-Otelul 1-1:Al treilea egal al CFR-ului din 5 meciuri.Conceicao nu e foarte multumit probabil,dupa ce a vazut echipa sa condusa de Otelul tocmai acasa.Noroc cu Yssouf Kone,ce a jucat excellent,a egalat si aproape era sa duca CFR-ul spre alte 2 puncte.Clujenii trebuie sa priveasca spre meciul cu Dinamo,capital pentru sperantele lor la titlu,dar si spre meciul din Cupa cu Vasluiul

Otopeni-Steaua 0-1 teaua merge prost.Jocul ei ramane anemic de la meci la meci,exceptand repriza a doua a meciului cu CFR.Kapetanos marcheaza din nou in prelungiri,devenind un “Salvatore de la patria” pentru echipa cu cei mai multi suporteri din Romania.

Farul-Dinamo 1-4:Cainii rosii merg din bine in mai bine.Dupa 5-0 cu Bistrita,Farul a urmat sa fie batuta la scor.Meciul a inceput prost pentru dinamovisti prin autogolul lui Bruno Simao.Dar dupa aceea,Dinamo a dominat autoritar si a dat 4 goluri,2 in prima repriza si 2 in a doua.Cainii au un moral bun uitandu-se spre meciul cu Timisoara de miercuri.